Dostępność architektoniczna
Dojazd i miejsca parkingowe
Dojazd możliwy jest komunikacją miejską. Przystanki autobusowe w pobliżu: Zachęta 02, Królewska 08 oraz stacja metra Świętokrzyska. Dojście do budynku odbywa się chodnikiem. W pobliżu jest również przejście dla pieszych.
Przed budynkiem Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie przy ul. Kredytowej znajdują się miejsca parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością, które zapewniane są przez zarządcę drogi.
Wejście
Główne wejście do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie znajduje się od ul. Kredytowej. Do wejścia prowadzą schody oraz drewniane i szklane drzwi. Drewniane drzwi są ciężkie i nie otwierają się automatycznie. Szklane drzwi otwierają się automatycznie i oznaczone są pasami kontrastowymi. Z prawej strony wejścia głównego znajduje się zewnętrzna winda (elektryczny przewoźnik), umożliwiająca dostęp do holu głównego, w którym znajduje się recepcja i kasa muzeum. W celu skorzystania z podnośnika trzeba nacisnąć przycisk domofonu i przywołać pracownika muzeum. Recepcja zapewnia informację o rozkładzie pomieszczeń w budynku w sposób wizualny i głosowy. Przy stanowisku kasy i recepcji znajdują się pętle indukcyjne.
Poruszanie się po budynku
W budynku przestrzenie komunikacyjne są szerokie. Komunikację pomiędzy piętrami zapewniają windy, umożliwiające dostęp do każdego piętra i każdej z sal wystawowych. Jedyną przestrzenią ekspozycyjną z utrudnionym dostępem dla osób poruszających się na wózku jest część z wystawami dla dzieci, do której prowadzi kilka schodów. Wejście do tej części budynku zapewnione jest poprzez alternatywną ścieżkę (przez salę kinową z pomocą pracownika muzeum). Na poziome – 1 znajduje się szatnia z szafkami dla zwiedzających z miejscami o różniej wysokości do wyboru.
Na poziomie -1 znajduje się również sala konferencyjna, w której odbywa się część spotkań i warsztatów. Dostęp do sali umożliwia podnośnik z którego można korzystać z asystą pracownika muzeum.
Toaleta
Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się na poziomie -1, w pobliżu szatni.
Pies asystujący i pies przewodnik
W muzeum wszystkie psy są mile widziane. Obok recepcji znajduje się miska z wodą dla psów.
Chcemy, aby Przegląd był dostępny dla wszystkich zainteresowanych. W przypadku jakichkolwiek pytań lub potrzeb prosimy o kontakt pod adresem oczyiobiektywy@etnograficzna.pl.
Dostępność strony internetowej
Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna im. Witolda Dynowskiego zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej oczyiobiektywy.pl i jej podstron.
Data publikacji strony internetowej: 26.10.2024
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- brak opisów alternatywnych i tytułów dla części zdjęć (zdjęcia wykonane i umieszczone online przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej)
Oświadczenie sporządzono dnia: 2024.10.25. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez organizację pozarządową. Informacje zwrotne i dane kontaktowe W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem pracownia@etnograficzna.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.